PAZARLAMA VE PERAKENDE ALANINDA OKUTULAN DALLARIMIZ.

Satış Elemanlığı

 

Meram TML Muhasebe Finansman Alanı

ALANIN TANIMI

Pazarlama ve perakende alanı altında yer alan satıĢ elemanlığı, sigortacılık, emlak komisyonculuğu, gıda satıĢ elemanlığı dallarının yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır.

ALANIN AMACI

Pazarlama ve perakende alanı altında yer alan dallarda sektörün ihtiyaçları ile bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmektir.

Bütün işletmelerde amaç kâr sağlamak olduğuna göre bu amacın gerçekleşmesi iyi bir pazarlama ve perakende faaliyetine bağlı olmaktadır. Pazarlama kavramında pazarlama faaliyetleri daha üretim yapılmadan önce başlar.

 

Sektör, gelecek yıllar için yeni yapılan ve yapılması planlanan alışveriş merkezlerinin kapasitelerini hesaba katarak personel açığını belirtmektedir. Bu açık da bölümden mezun olacakların işsiz kalmayacakları anlamına gelmektedir.

 Pazarlama ve Perakende Alanının çerçe öğretim programını indirmek için tıklayınız.

Meb Bilgilendirme
Özlü Söz
Öğretmenler her fırsattan yararlanarak halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır.
M.KEMAL ATATÜRK
İletişim Bilgilerimiz
Meram Ticaret Meslek Lisesi
Öğretmen Evleri Mah.
Larende Cad. No:3 Meram / KONYA
meramticaretmesleklisesi@gmail.com
Tel: +903323228335
Fax: +903323228259
Ziyaretçi Trafiği
Şu anda sitede 4 kişi var.
Bugün : 844 Bu ay : 9609
Bu yıl : 112955     Toplam : 412105
IP'niz : 54.167.144.4
Bu sitemizi 1 . ziyaretiniz.